10 výhod materskej kašičky pre organizmus

Materska kasicka Fleurance nature_1

Čo je materská kašička?
 

Materská kašička (Geleé Royale) sa nazýva aj včelie mlieko a je to látka produkovaná sekréciou robotníc ako potrava pre larvy kolónie po dobu 3 dní. Materská kašička je aj „exkluzívnym“ jedlom včelej kráľovnej a jej tajomstvom dlhovekosti, pretože tá žije štyri až päť rokov, kým robotnice len pár mesiacov.

Účinky materskej kašičky ako doplnku výživy:

pomlčkaposilňuje imunitný systém,
pomlčkaznižuje fyzickú únavu a nervové napätie,
pomlčkazvyšuje ženskú plodnosť, spánok, pamäť,
pomlčkazlepšuje prácu srdca a tým aj metabolizmus,
pomlčkanormalizuje krvný tlak,
pomlčkazlepšuje stav po infarkte myokardu,
pomlčkaprevencia rakoviny,
pomlčkaantibiotické zložky,
pomlčkaprotizápalové účinky.

 Včelia materská kašička je účinná baktericídna, protiradiačná a antimikrobiálna látka.

 7 výhod materskej kašičky v kozmetike

pomlčkaRevitalizuje epidermu vďaka obsahu aminokyselín, kreatín, ktorý sa prirodzene vyskytuje v našom tele je syntetizovaný z aminokyselín. Stimuluje metabolizmus kože a podieľa sa na obnove buniek.
pomlčkaZachováva pružnosť pokožky, kvôli svojmu vysokému obsahu aminokyselín (najmä prolínu a hydroxyprolínu), ktoré sú považované za prekurzory elastínu a kolagénu. Hlavné zložky kože, ktoré jej dodávajú silu, pevnosť a pružnosť.
pomlčkaRegeneruje pokožku vďaka aminokyselinám, ale aj prítomnosti vitamínov (A,D a C) a stopových prvkov, ktoré prispievajú k procesu obnovy buniek.
pomlčkaAnti-aging efekt: vrásky a jemné línie sú vyhladené kvôli antioxidačným vlastnostiam materskej kašičky, ktorá chráni bunky pred predčasným starnutím.
pomlčkaHydratuje: jej veľmi výživné zloženie ma hygroskopické vlastnosti.
pomlčkaEliminuje známky únavy vďaka hlavným proteínom materskej kašičky (MRJP): skupina piatich proteínov, ktoré podporujú produkciu kolagénu.
pomlčkaPleť je žiarivejšia a vyhladená účinkom aktívnych zložiek, ktoré regenerujú a revitalizujú pokožku
 
  

Sila materskej kašičky: jej aktívne zložky

Čistá materská kašička má perleťovú farbu a želatínovú konzistenciu, má mierne kyslú chuť a na rozdiel od všeobecného presvedčenia - nie je príliš sladká. Materská kašička sa skladá zo 66% vody, 13% bielkovín (aminokyselín), 14,5% sacharidov (najmä fruktózy a glukózy), 4,5% lipidov, ale obsahuje aj vitamíny, stopové prvky a acetylcholín. Všetky základné zložky pre telo, ale aj pre pokožku.

Je potrebné poznamenať, že rôzne účinné látky obsiahnuté v materskej kašičke pôsobia synergicky: súčet vplyvu zložiek je väčší, ako súčet jednotlivých látok.

 

Akú formu má materská kašička v čistom stave?

V súčasnosti sa tento poklad z úľa užíva hlavne vo forme potravinového doplnku v čerstvej, alebo lyofilizovanej forme (sušené mrazom). Pre uchovanie všetkých účinkov, keďže čerstvá forma sa musí uchovávať pri teplote 1-5 °C je najčastejšie používaná v tabletovej forme. Pre optimálnu kvalitu si vyberte certifikovanú organickú materskú kašičku bez akýchkoľvek prísad alebo pridanej vody.

 Fleurance Nature Materska kasicka

Čo je certifikovaná materská kašička?

Ekologické poľnohospodárstvo je spôsob výroby, ktorý zabezpečuje používanie metód pestovania ktoré vylučuje používanie syntetických pesticídov a syntetických hnojív. Produkty, ktoré pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva sú prísne kontrolované a spĺňajú veľmi prísne podmienky. Včely produkujúce materskú kašičku Bio sú takto chované vo svojom prírodnom prostredí a pijú len z organických poľných kvetov. To zaručuje produkt bezchybnej kvality.

Fleurance Nature získala za svoju materskú kašičku značku „AB“ certifikovanú spoločnosťou ECOCERT, ktorá je jedným z hlavných oficiálnych orgánov, ktoré vykonávajú pravidelné kontroly na zabezpečenie súladu so špecifikáciami ekologickej výroby.

Vyskúšaj! Materska kasicka

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.